Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch jednakowo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się wewnątrz komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana natychmiastowo do przestrzeni znajdującej się zupełnie między zębatkami naszych kół następnie które są one transportowane wręcz do komory tłocznej całej pompy, rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do rodzaju pomp

, które owe charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej jednak idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się wewnątrz komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy obliczyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi od około 500 do aż 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od jednego czynnika, którym jest podwyższona temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.

Promocja producenta pomp zębatych

Nasza firma all-pumps bez wątpienia może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!