Jak możemy się pozbyć opryszczki?

Opryszczka na ustach to kłopot nie tylko kobiet lecz również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd oraz nieatrakcyjny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a dokładnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest relatywnie powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden przepis na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba leczyć i starać się o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu ewentualnie przecieranie cebulą może sprowokować rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi zainicjować od czasu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd bądź pieczenie skóry. Aby zredukować czas infekcji trzeba zastosować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje nagminność występowania opryszczki, i kto wie może nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, zatem jak dbać o wargi narażone na infekcję.

Niestety ciągle nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy współcześnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu powinno się zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promieniowanie uv a również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje zagrożenie wystąpienia infekcji a także dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl