kufry i skrzynie drewniane

Jak wprowadzić styl prowansalski do mieszkania?
Chcąc dodać styl prowansalski do własnych domów musimy pamiętać, że aranżacje w tym stylu potrzebują odpowiedniej powierzchni i dużo światła, w innym wypadku nie prezentują się już tak olśniewająco.
Nie znaczy to że nie jest dozwolone przemycić jakiś fragmentów stylu prowansalskiego do ciasnego mieszkanka w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać aby nie utworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając małe mieszkanko, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne rodzaje mebli, które jedynie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami lub łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością powiększy optycznie ciasne wnętrze i nada mu świeżości. Dzięki użyciu kilku dodatków , pasującej zastawy jadalnej oraz tekstyliów, dopełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy reprezentatywne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa podkreśla styl prowansalski wyprowadza się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają ograniczoną, lecz bardzo specyficzną ornamentykę. Są wytłaczane albo frezowane, czasem z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Głównie do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak gałązki oliwne, lawenda, bądź winorośle.http://stylprowansalski.pl/