pojemnik na przyprawy

Palenisko w domu to jeden spośród najskuteczniejszych sposobów na poprawę humoru, podczas gdy jesienny czas nadszedł a wieczory zaczynają być długie i zimne. Chcesz zaprosić do swoich wnętrz gorącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Kominek w domu to nie jedynie klimatyczny dodatek, ale przede wszystkimprzyjemne źródło ciepła. Choć kominki zazwyczaj kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie poniektórych konstrukcji jest możliwe także w niewielkich pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na dobudowanie kominka domowego, powinno się przede wszystkimprzemyśleć, czy będzie on spełniał jedynie tylko funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma również grzać reszte pomieszczeń , dystrybuując ciepłe powietrze kanałami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego trzeba poznać parametry mocy grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym spośród głównych źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być wysoka.
Jeśli kominek w domu ma spełniać tylko funkcję strojną, możemy wybraćkonstrukcję z bezpośrednim paleniskiem– typową oraz logicznie tańszą w budowie. Kominki tego rodzaju, zazwyczaj zamurowane, ogrzewają powietrze w swoim bliskim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz raptem ok. 23%, bo większa część ciepła uchodzi przez komin. Ze względów ekonomicznych jest to zatem mniej praktyczne wyjście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/